Jak chtěl starý pan král provdat svoji dceru 8. 6. 2018

Loutkové divadlo v Myslívě

Žáci základní umělecké školy ze Strakonic, předvedli v Myslívě, v hostinci U Muklů loutkové představení s názvem Šnofonius a Mordulína. Tento pohádkový příběh nastudovali pod vedením pana učitele Ivana Křešničky.
Princ Šnofonius, ucházející se o ruku princezny Mordulíny, měl velké potíže uhodnout tři hádanky, které byly podmínkou jejich seznámení. Protože princ s odpovědí stále váhal, děti se mu snažily napovídat a volaly: „No to je přece švestka“. Když se konečně princi podařilo vyřešit pro něho tak složité úkoly, čekala ho ještě jedna nepříjemná situace. Čert, který nabídl princi svou pomoc za cenu jeho duše, si přišel pro svou odměnu. Princ ho, ale svojí udatností přemohl a tak získal srdce princezny Mordulíny. Vše nakonec dobře dopadlo a konala se vytoužená svatba.
Téměř profesionální výkony mladých herců s netradičními rekvizitami, odměnili diváci bouřlivým potleskem.
Toto představení vyhrálo krajskou soutěž loutkových divadel a soubor postupuje do celostátní přehlídky loutkových divadel, který se koná 1. - 4. července 2018 v Chrudimi. Držíme jim palce!