Rybova Česká mše vánoční 2015

V neděli 27. prosince 2015 se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Myslívě sešlo množství svátečně naladěných návštěvníků, kteří se stali svědky historické události – prvního provedení Rybovy České mše vánoční v Myslívě.

Pro všechny účastníky podvečerního koncertu, naplněného tajemnou vánoční atmosférou, bylo toto první uvedení Rybovy nejznámější vánoční mše o to významnější, že se konalo v roce 250. výročí skladatelova narození a 200. výročí jeho úmrtí. Navíc se na jejím nastudování podílel kromě nepomuckého chrámového sboru i sbor myslívský. Spojené sbory skladbou během vánočních svátků potěšily posluchače také v Milči a v Nepomuku.
Rybova radostná hudba přinesla všem přítomným krásný a hluboký zážitek, a to přesto či snad právě proto, že v době komponování této skladby prožíval autor těžké životní období. Neztratila nic ze svého poselství a stále se dotýká hlubin lidské duše.
Návštěvníci koncertu mohli přispět dobrovolným vstupným na opravu myslívských varhan. Rádi bychom touto cestou poděkovali všem dárcům. Velký dík chceme také vyjádřit všem účinkujícím za jejich úžasné provedení České mše vánoční a těšíme se na další hudební setkání v roce 2016.

Rybova Česká mše vánočníRybova Česká mše vánočníRybova Česká mše vánočníRybova Česká mše vánočníRybova Česká mše vánoční

Autor článku: Marie Pícková
Autor fotografií: Pavel Jiran