Sázení lípy v Myslívě a okolních obcích 27. 10. 2018

Ve většině obcí naší země se v těchto dnech, kdy slavíme sté výročí vzniku Československé republiky, sázely lípy.

Pro Lípu Republiky, jako symbol české státnosti, byl vybrán prostor v blízkosti Stehlíkovy vyhlídky. Skupinka místních občanů, spolu s dobrovolnými hasiči, lípu v těchto místech zasadili a každý si symbolicky přisypal hlínu ke kořenům. Nejmladší z účastníků, desetiletý Šimon, bude možná jednou svým potomkům vyprávět, jak tento strom pomáhal sázet. Lípa se sázela také v Loužné a Milčicích, kde se tohoto úkolu zhostili místní občané, děti a dobrovolní hasiči. Účastníci této akce měli radost, že přispěli k dobré věci a přes nepřízeň počasí se vše podařilo.
Sváteční nedělní mše sv. v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Myslívě byla slavnostně zakončena zpěvem státní hymny.
Sázení lípy v Myslívě a okolních obcích Sázení lípy v Myslívě a okolních obcích Sázení lípy v Myslívě a okolních obcích Sázení lípy v Myslívě a okolních obcích Sázení lípy v Myslívě a okolních obcích