V Myslívě se turisté vydali na Stehlíkův pochod 8. 4. 2017

Druhou dubnovou sobotu se před obecním úřadem v Myslívě sešli všichni příznivci přírody a pěší turistiky, aby se vydali po stezce dlouhé téměř 11 kilometrů.

Na pochod jedenácti zastavení po stopách Ladislava Stehlíka, který vedl přes Polánku, Pohoří, Štipoklasy a Nehodív vyrazilo asi dvacet členů turistického klubu z Blatné. Cesta se stáčí na Štírku, (nejvyšší horu v okolí, nadm. v. 706 m) a zakončena je v Myslívě.
Délku pochodu si každý turista mohl vybrat podle své zdatnosti.
Po zaregistrování obdrželi účastníci mapku a malou svačinku na cestu. Mezi přítomnými přivítala paní starostka také známého cyklistu Františka Šestáka a za hudebního doprovodu pana Oty Slavíčka vyrazili všichni na cestu. „ Na tenhle pochod se těším už čtrnáct dní, moc se mi to líbí“, radostně pronesl Ota. Dalších, téměř padesát milovníků poznávání okolí, mezi kterými nechyběl ani čtyřiaosmdesátiletý pan Václav Jiříček z Milčic, se vydalo s dětmi a pejsky po trase vedoucí směrem na Nový Dvůr, přes horu Vráž, kolem viaduktu, až k cíli této cesty - Černému mlýnu. Majitel mlýnu p. Petr Bartoníček všechny turisty mile přivítal a seznámil s historií mlýna a dalšími zajímavostmi. Zpáteční cesta vedla podél Myslívského potoka, u jehož břehů je v lese na kouzelném místě zbudován skautský tábor.
Po příjemném putování se všichni posílili v myslívské hospůdce.