Vyhodnocení soutěže v hostinci U Muklů – 17.11.2018

U příležitosti svátku 17. Listopadu pozvala kulturní komise při obecním úřadu v Myslívě, všechny své příznivce na Slavnostní večer.

Na programu bylo vyhlášení výsledků soutěže z kalendáře 2018 Paměť krajiny 4, předání cen a prodej kalendáře na rok 2019.
Hostem večera byl emeritní senátor pro jihočeský kraj, ing. Josef Kalbáč, který poutavým způsobem přiblížil všem přítomným posluchačům , jak vlastně vznikla a co všechno zapříčinila první světová válka. V letošním osmičkovém roce připomněl některá důležitá výročí, ale také smutné skutečnosti, které měly vliv na vývoj našich dějin už od doby Ludvíka Jagellonského. Vyprávění pana Josefa Kalbáče naslouchalo více než padesát návštěvníků tohoto setkání a jeho úžasné znalosti odměnili bouřlivým potleskem. Slavnostní večer pokračoval vyhlášením vítězů soutěže z kalendáře roku 2018, předáním dárků a prodejem nových kalendářů na rok 2019. V rámci významného výročí naší republiky, je nový kalendář vytvořen z dobových fotografií , mapující nejrůznější období uplynulých sto let. Fotografie poskytly občané z Myslíva a okolních obcí. Kalendář „pokřtili“ nejmladší vítězové soutěže Štěpán a Aleš Polenovi.
Na závěr tohoto nevšedního večera bylo všem přítomným podáno pohoštění.