Obec Myslív

Obec Myslív

Obec Myslív

Malebná obec na pomezí jihočeského kraje, která pod sebou sdružuje
obce Myslív, Milčice a Loužnou

Obec Myslív

Benefiční koncert ke cti svaté Cecílie 22. 11. 2015

Již 5. benefiční koncert ke cti svaté Cecílie, patronky hudby.

Již popáté jsme se sešli v myslívském kostele Nanebevzetí Panny Marie na svátek svaté Cecílie, abychom potěšili svá srdce hudbou, společenstvím přátelsky naladěných lidí i duchovním prožitkem a zase trochu přispěli na opravu myslívských varhan. Tyto listopadové koncerty bývají naplněny zvláštní atmosférou blížícího se adventu, člověku se chce říci, že bývají zvláštně požehnány.
Ani ten letošní se v tomto nevymykal tradici. Byl výjimečný svými hosty – zavítala mezi nás paní profesorka Jitka Chaloupková, významná česká varhanice a organoložka, a Marek Duda, student konzervatoře Jana Deyla, jenž se představil skladbami pro trombón (Žabák a Teddy Trombone) s doprovodem klavíru. Za klavír usedl myslívský varhaník Petr Vopalecký. Již tradičním hostem byl pěvecký soubor nepomuckých učitelek a jejich dětí nazvaný Canto nepomucenum, který do programu zařadil kánony, starší i novější duchovní písně a v závěru i dvě písně s příslibem blížících se Vánoc. Paní profesorka Chaloupková nás potěšila skladbami Johanna Pachelbela, Bedřicha Antonína Wiedermanna, Léona Boëllmanna a Jakuba Jana Ryby, od jehož narození uplynulo 26. října právě 250 let.
Po skončení koncertu se všichni zúčastnění přesunuli ven na náves, kde zazněly dvě adventní písně v podání souboru Canto nepomucenum a poté byl slavnostně rozsvícen ozdobený strom. Jen chladné počasí nás přimělo urychlit příjemné popíjení kávy či svařeného vína a odebrat se do svých teplých domovů. Věřím, že s hřejivým pocitem v srdci. A za to děkujeme všem účinkujícím i všem přítomným. Za rok na shledanou.

Benefiční koncert ke cti svaté CecílieBenefiční koncert ke cti svaté CecílieBenefiční koncert ke cti svaté CecílieBenefiční koncert ke cti svaté CecílieBenefiční koncert ke cti svaté CecílieBenefiční koncert ke cti svaté CecílieBenefiční koncert ke cti svaté Cecílie

Autor článku: Vopalecká Jana
Autor fotografií: Šulc Jaroslav

Obec Myslív, Myslív 52, 341 01 Horažďovice

webdesign: Blovský.cz.

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace