Obec Myslív

Obec Myslív

Obec Myslív

Malebná obec na pomezí jihočeského kraje, která pod sebou sdružuje
obce Myslív, Milčice a Loužnou

Obec Myslív

Děti z Myslíva a okolí se zůčastnily velikonočního řehtání - duben 2022

Nejkrásnější jarní svátky, kterými jsou bezpochyby Velikonoce, jsou svátky vzkříšení nejen přírody ale i všeho živého.

S těmito svátky jsou spojené různé obyčeje, například „řehtání“, kdy děti procházejí obcí a oznamují, že zvony odletěly do Říma. Podle tradice se řehtáním nahrazovalo zvonění kostelních zvonů a věřící se jím zvali k bohoslužbám, řehtalo se též místo obvyklého zvonění poledního a večerního, zvaného „klekání“.
Za svoji obětavost si koledníčci došli pro odměnu, kterou byla velikonoční vajíčka a různé sladkosti. Ti nejmenší ještě v doprovodu rodičů, nebo prarodičů, ale příští rok to určitě zvládnou sami.

Děti z Myslíva a okolí se zúčastnily velikonočního „řechtání“Děti z Myslíva a okolí se zúčastnily velikonočního „řechtání“Děti z Myslíva a okolí se zúčastnily velikonočního „řechtání“Děti z Myslíva a okolí se zúčastnily velikonočního „řechtání“Děti z Myslíva a okolí se zúčastnily velikonočního „řechtání“Děti z Myslíva a okolí se zúčastnily velikonočního „řechtání“Děti z Myslíva a okolí se zúčastnily velikonočního „řechtání“Děti z Myslíva a okolí se zúčastnily velikonočního „řechtání“Děti z Myslíva a okolí se zúčastnily velikonočního „řechtání“

Autor článku: Marie Dajčová
Autor fotografií: Marie Dajčová

Obec Myslív, Myslív 52, 341 01 Horažďovice

webdesign: Blovský.cz.

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace