Děti z Myslíva a okolí se zůčastnily velikonočního řehtání - duben 2022

Nejkrásnější jarní svátky, kterými jsou bezpochyby Velikonoce, jsou svátky vzkříšení nejen přírody ale i všeho živého.

S těmito svátky jsou spojené různé obyčeje, například „řehtání“, kdy děti procházejí obcí a oznamují, že zvony odletěly do Říma. Podle tradice se řehtáním nahrazovalo zvonění kostelních zvonů a věřící se jím zvali k bohoslužbám, řehtalo se též místo obvyklého zvonění poledního a večerního, zvaného „klekání“.
Za svoji obětavost si koledníčci došli pro odměnu, kterou byla velikonoční vajíčka a různé sladkosti. Ti nejmenší ještě v doprovodu rodičů, nebo prarodičů, ale příští rok to určitě zvládnou sami.