Do Myslíva přijela pouť 2015

Pouťové dny začaly už v pátek 14.srpna vernisáží pěti výstav a večerním koncertem duchovní hudby.

V prostorách Obecního úřadu byly vystaveny obrazy malířů z Ateliéru K,  obsáhlá a zajímavá sbírka pana Bohuslava Šotoly obsahující dokumenty k 70. výročí konce 2. světové války, dále pozoruhodné fotografie z amerických měst od Kateřiny Hlaváčové a fotografie ze života kolem nás od Marie Dajčové.
Vernisáž zahájila starostka obce paní Marie Pícková, vystavovatelé krátce představili své výstavy  a následovalo vystoupení  pěveckého sboru Canto Nepomucenum.  K příjemné pohodě podvečera přispělo bohaté pohoštění a sváteční nálada přítomných hostů. Večer zazněl koncert duchovní hudby v  kostele Nanebevzetí Panny Marie v podání pěveckého sboru Canto Nepomucenum.
V sobotu se na myslívském hřišti odehrál přátelský fotbalový zápas  Myslív - Nalžovské Hory, který skončil vítězstvím domácích 3:1! Program pokračoval  v kulturním domě taneční zábavou se skupinou Karel, pořádali ji členové SDH.  Neděle začala tradičně poutní mší svatou. Před kostelem si poutníci prohlédli dobré příklady proměn naší země - putovní výstavu Má vlast cestami proměn. Tato kolekce s proměnami z celé země odtud poputuje do Senátu, na Ministerstvo kultury a na Karlovu univerzitu. Jako jediná představuje i vítěze loňského hlasování, takže panel opravené myslívské fary je opět na svém místě. Výstava zde setrvá do konce prázdnin.
Pouťové atrakce doplnila ukázka lidových řemesel.  Mírné ochlazení, které nastoupilo po tropických dnech, nebránilo malým ani velkým poutníkům, aby si užili kolotoče, střelnice, nafukovací hrad a houpačky na farské zahradě a spoustu dobrot u hostitelů či v místní hospodě.

Pouťové dny v Myslívě se opravdu vydařily.