Obec Myslív

Obec Myslív

Obec Myslív

Malebná obec na pomezí jihočeského kraje, která pod sebou sdružuje
obce Myslív, Milčice a Loužnou

Obec Myslív

Křesťanké památky se otevřely na Noc kostelů 29.5.2019

Akce Noc kostelů, která vznikla v Německu v roce 2001, se i u nás pořádá každoročně. V České republice se poprvé konala 29. května 2009, kdy se otevřely kostely a modlitebny po celé zemi.

Také v myslívském kostele Nanebevzetí Panny Marie, byl u této příležitosti nabídnut veřejnosti zajímavý program se spoustou zážitků. Zazpíval známý hudební soubor Canto Nepomucenum, dále byl promítnut film o sv. Janu Nepomuckém, který pod vedením paní učitelky Jany Vopalecké, nacvičili žáci 3. B ze školy v Nepomuku. Divákům se výkony dětských herců velmi líbily. V kostele byly také vystaveny obrázky dětí, týkající se sv. Jana Nepomuckého.
Členové nepomuckého hudebního souboru Canto Nepomucenum se v letošním roce zůčastnili velikonočních oslav v brazilském městě Sao Joao Nepomuceno , a svoje zážitky nám zprostředkovali v podobě krásných fotografií, vyobrazených na panelu před kostelem.
Po skončení koncertu pokračoval program v prostorách farní zahrady, kde byly pro děti připraveny různé hry a soutěže, doplněné opékáním vuřtů. Počasí celé akci přálo, byl to příjemný večer.
Křesťanké památky se otevřely na Noc kostelůKřesťanké památky se otevřely na Noc kostelůKřesťanké památky se otevřely na Noc kostelůKřesťanké památky se otevřely na Noc kostelůKřesťanké památky se otevřely na Noc kostelůKřesťanké památky se otevřely na Noc kostelůKřesťanké památky se otevřely na Noc kostelůKřesťanké památky se otevřely na Noc kostelůKřesťanké památky se otevřely na Noc kostelůKřesťanké památky se otevřely na Noc kostelůKřesťanké památky se otevřely na Noc kostelůKřesťanké památky se otevřely na Noc kostelůKřesťanké památky se otevřely na Noc kostelůKřesťanké památky se otevřely na Noc kostelůKřesťanké památky se otevřely na Noc kostelů

Autor článku: Marie Dajčová
Autor fotografií: Marie Dajčová

Obec Myslív, Myslív 52, 341 01 Horažďovice

webdesign: Blovský.cz.

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace