Obec Myslív

Obec Myslív

Obec Myslív

Malebná obec na pomezí jihočeského kraje, která pod sebou sdružuje
obce Myslív, Milčice a Loužnou

Obec Myslív

Na Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn 18.5.2019

Je to až neuvěřitelné, ale tato výstava se letošní rok konala již po jedenácté

V prostranství na Vyšehradě, blízko historické budovy Purkrabí, se zaplnil prostor s panely, zobrazující proměny z různých částí naší vlasti. Nacházely se zde stánky s regionálními potravinami, s výrobky od domácích řemeslníků a také upomínkové předměty. Bohatý program, který začínal v dopoledních hodinách, moderovali Jiří Holoubek a Jana Kubitová.
Po zaznění české hymny vystoupil s písněmi a tanci dětský soubor Dyleň.
Následovalo vyhodnocení vítězů internetové soutěže Má vlast a předání cen odborné poroty, ocenění Osobnosti 10. Ročníku. Předání Srdce vlasti Olomouckým krajem Karlovarskému a Setkání srdcí, se ujal jako již tradičně, prof. Jan Pirk, arch. Josef Pleskot a zástupci krajů. Program pokračoval vystoupením dospělých tanečníků ze souboru Dyleň. Stálá patronka výstavy Má vlast paní Blanka Stehlíková „pokřtila“ Katalog 2019, ve kterém jsou zobrazeny všechny proměny, a po té následovalo poděkování zástupcům krajů a autorům výstavy.
Počasí bylo jako vymalované a návštěvníci si v tomto malebném prostředí , kudy procházely dějiny, rádi poseděli a sledovali bohatý program, který pokračoval vystoupením hudební skupiny Šlapeto. V podvečerních hodinách se konal koncert u příležitosti slavnostního zahájení výstavy, v bazilice Svatého Petra a Pavla na Vyšehradě. Divákům se pod vedením šéfdirigenta Jana Kučery, představil Karlovarský symfonický orchestr. Zazněla symfonická báseň Vyšehrad od Bedřicha Smetany, Largo „Novosvětská“ od Antonína Dvořáka, Pohádka o věrném milování od Josefa Suka, Vesna od Zdeňka Fibicha a Vltava od Bedřicha Smetany. Posluchači byli uneseni umocňující hudbou a každý si odnášel domů nezapomenutelné zážitky.
Výstava Má vlast se všem účastníkům velmi líbila, už se těší na příští rok 2020.

Na Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměnNa Vyšehradě se konal již 11. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn

Autor článku: Marie Dajčová
Autor fotografií: Marie Dajčová

Obec Myslív, Myslív 52, 341 01 Horažďovice

webdesign: Blovský.cz.

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace