Obec Myslív

Obec Myslív

Obec Myslív

Malebná obec na pomezí jihočeského kraje, která pod sebou sdružuje
obce Myslív, Milčice a Loužnou

Obec Myslív

Obec Myslív ožila pouťovými oslavami 19.8. - 21.8.2022

Pouťové oslavy v Myslívě začínají už téměř tradičně páteční vernisáží, zahájenou v obřadní síni obecního úřadu.

U příležitosti výročí stého narození učitele a malíře Jiřího Sladovníka, připravila jeho rodina výstavu obrazů, kterou bylo možné shlédnout v prostorách obecního úřadu. Zde také vystavovala různé výrobky z keramiky paní Jana Pastyříková. Členky pěveckého sboru Prácheň na úvod zazpívaly několik lidových písní, jejich vystoupení se setkalo s vřelým potleskem. Starostka obce Myslív Marie Pícková všechny přítomné přivítala a Jiří Petlan představil výtvarníky česko-kanadské skupiny DIADÉM, kteří svoje díla v Myslívě vystavovali. Zájemci zde měli možnost shlédnout obrazy Jana Truchlého, Petra Tomana, Ladislava Stehlíka, pana Fencla a fotografie z přírody. Program pokračoval koncertem v místním kostele. V podání sopranistky Michaely Katrákové zazněly ty nejkrásnější árie. Posluchači odcházeli z koncertu obohaceni o nevšední zážitky. Sobota se nesla ve sportovním duchu. Fotbaloví fanoušci se přišli podívat na mistrovský zápas Myslív : Kvasetice, který skončil nerozhodně 1 :1 Večer pokračoval pouťovou zábavou, kde k poslechu hrála skupina Plán B.
Sváteční nedělní den začal v myslívském kostele zasvěceném Nanebevzetí Panny Marie. Tato vyjímečná, úchvatná stavba ze 13. století, stojící v centru obce, není jen historickou památkou, ale také místem k setkávání s Bohem, rozjímáním nad životem a věčností. Poutníci měli možnost zúčastnit se mše svaté, kterou sloužil místní duchovní správce. Na prostranství před kostelem byly umístěny panely s proměnami různých objektů z výstavy Má vlast, včetně proměny v budově tribuny na myslívském hřišti. V hostinci U Muklů si poutníci mohli zakoupit sváteční oběd, nebo posedět na farské zahradě u pouťových atrakcí a občerstvení. Počasí bylo proměnlivé, ale pouťové slavnosti se vydařily.
Obec Myslív ožila pouťovými oslavamiObec Myslív ožila pouťovými oslavamiObec Myslív ožila pouťovými oslavamiObec Myslív ožila pouťovými oslavamiObec Myslív ožila pouťovými oslavamiObec Myslív ožila pouťovými oslavamiObec Myslív ožila pouťovými oslavamiObec Myslív ožila pouťovými oslavamiObec Myslív ožila pouťovými oslavamiObec Myslív ožila pouťovými oslavamiObec Myslív ožila pouťovými oslavamiObec Myslív ožila pouťovými oslavamiObec Myslív ožila pouťovými oslavamiObec Myslív ožila pouťovými oslavamiObec Myslív ožila pouťovými oslavamiObec Myslív ožila pouťovými oslavamiObec Myslív ožila pouťovými oslavamiObec Myslív ožila pouťovými oslavamiObec Myslív ožila pouťovými oslavamiObec Myslív ožila pouťovými oslavamiObec Myslív ožila pouťovými oslavamiObec Myslív ožila pouťovými oslavamiObec Myslív ožila pouťovými oslavami

Autor článku: Marie Dajčová
Autor fotografií: Marie Dajčová

Obec Myslív, Myslív 52, 341 01 Horažďovice

webdesign: Blovský.cz.

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace