Obec Myslív

Obec Myslív

Obec Myslív

Malebná obec na pomezí jihočeského kraje, která pod sebou sdružuje
obce Myslív, Milčice a Loužnou

Obec Myslív

V Myslívě se konala oslava 75 let osvobození

Třetí srpnový víkend hostovali na farské zahradě dobové vojenské tábory. Tábor České legie v Rusku 1918, 4th Armored Division 1945 a Česká samostatná obrněná brigáda 1945.

Diváci si se zájmem prohlíželi vojenské ležení a nechali se vtáhnout do té dobové atmosféry, kterou pravděpodobně prožívali naši otcové i dědové. Zde, v prostranství zahrady, bylo vše dokonale připraveno tak, aby na návštěvníka doslova dýchla atmosféra těch válečných dob. Vojáci s ochotou a vstřícností podávali informace i případná vysvětlení. Nejsilnějším dojmem pro všechny přítomné byly střelecké ukázky pěchotního a dělostřeleckého výcviku českého vojska v období 1914 a československého 1945.
V odpoledních hodinách byla na budově obecního úřadu odhalena deska na památku vojáků obrněné brigády. Následně se návštěvníci odebrali k budově budoucího muzea , aby poklepáním na základní kámen byla zahájena úprava tohoto objektu. Slavnostního aktu se ujal známý rodák z Myslíva František Šesták. Velmi zajímavá byla přednáška pana Jiřího Plachého o České samostatné brigádě v západních Čechách, spojená s promítáním filmů. Druhý den pokračovala střelecká ukázka, v pozdních odpoledních hodinách přednáška s panem Ladislavem Severinem a na závěr veselice s promítáním dobových filmů.
Od válečných tragédií, které změnily život mnoha rodinám, nás dělí 75 let. Nikdo z nás si nepřeje, aby se něco takového opakovalo, proto si vážíme nadšenců, kteří se problematice válečných let věnují a jsou ochotni nám alespoň částečně přiblížit jistá období. Poděkování patří Československé obci legionářské ve spolupráci s VHÚ, ale také obecnímu úřadu v Myslívě.
V Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobozeníV Myslívě se konala oslava 75 let osvobození

Autor článku: Marie Dajčová
Autor fotografií: Marie Dajčová

Obec Myslív, Myslív 52, 341 01 Horažďovice

webdesign: Blovský.cz.

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace