Obec Myslív

Obec Myslív

Obec Myslív

Malebná obec na pomezí jihočeského kraje, která pod sebou sdružuje
obce Myslív, Milčice a Loužnou

Obec Myslív

V Myslívě se turisté vydali na Stehlíkův pochod 8. 4. 2017

Druhou dubnovou sobotu se před obecním úřadem v Myslívě sešli všichni příznivci přírody a pěší turistiky, aby se vydali po stezce dlouhé téměř 11 kilometrů.

Na pochod jedenácti zastavení po stopách Ladislava Stehlíka, který vedl přes Polánku, Pohoří, Štipoklasy a Nehodív vyrazilo asi dvacet členů turistického klubu z Blatné. Cesta se stáčí na Štírku, (nejvyšší horu v okolí, nadm. v. 706 m) a zakončena je v Myslívě.
Délku pochodu si každý turista mohl vybrat podle své zdatnosti.
Po zaregistrování obdrželi účastníci mapku a malou svačinku na cestu. Mezi přítomnými přivítala paní starostka také známého cyklistu Františka Šestáka a za hudebního doprovodu pana Oty Slavíčka vyrazili všichni na cestu. „ Na tenhle pochod se těším už čtrnáct dní, moc se mi to líbí“, radostně pronesl Ota. Dalších, téměř padesát milovníků poznávání okolí, mezi kterými nechyběl ani čtyřiaosmdesátiletý pan Václav Jiříček z Milčic, se vydalo s dětmi a pejsky po trase vedoucí směrem na Nový Dvůr, přes horu Vráž, kolem viaduktu, až k cíli této cesty - Černému mlýnu. Majitel mlýnu p. Petr Bartoníček všechny turisty mile přivítal a seznámil s historií mlýna a dalšími zajímavostmi. Zpáteční cesta vedla podél Myslívského potoka, u jehož břehů je v lese na kouzelném místě zbudován skautský tábor.
Po příjemném putování se všichni posílili v myslívské hospůdce.

V Myslívě se turisté vydali na Stehlíkův pochodV Myslívě se turisté vydali na Stehlíkův pochodV Myslívě se turisté vydali na Stehlíkův pochodV Myslívě se turisté vydali na Stehlíkův pochodV Myslívě se turisté vydali na Stehlíkův pochodV Myslívě se turisté vydali na Stehlíkův pochodV Myslívě se turisté vydali na Stehlíkův pochodV Myslívě se turisté vydali na Stehlíkův pochodV Myslívě se turisté vydali na Stehlíkův pochodV Myslívě se turisté vydali na Stehlíkův pochodV Myslívě se turisté vydali na Stehlíkův pochodV Myslívě se turisté vydali na Stehlíkův pochodV Myslívě se turisté vydali na Stehlíkův pochodV Myslívě se turisté vydali na Stehlíkův pochodV Myslívě se turisté vydali na Stehlíkův pochodV Myslívě se turisté vydali na Stehlíkův pochodV Myslívě se turisté vydali na Stehlíkův pochodV Myslívě se turisté vydali na Stehlíkův pochodV Myslívě se turisté vydali na Stehlíkův pochodV Myslívě se turisté vydali na Stehlíkův pochod

Autor článku: Marie Dajčová
Autor fotografií: Marie Dajčová

Obec Myslív, Myslív 52, 341 01 Horažďovice

webdesign: Blovský.cz.

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace