Benefiční koncert ke cti svaté Cecílie 22. 11. 2015

Již 5. benefiční koncert ke cti svaté Cecílie, patronky hudby.

Již popáté jsme se sešli v myslívském kostele Nanebevzetí Panny Marie na svátek svaté Cecílie, abychom potěšili svá srdce hudbou, společenstvím přátelsky naladěných lidí i duchovním prožitkem a zase trochu přispěli na opravu myslívských varhan. Tyto listopadové koncerty bývají naplněny zvláštní atmosférou blížícího se adventu, člověku se chce říci, že bývají zvláštně požehnány.
Ani ten letošní se v tomto nevymykal tradici. Byl výjimečný svými hosty – zavítala mezi nás paní profesorka Jitka Chaloupková, významná česká varhanice a organoložka, a Marek Duda, student konzervatoře Jana Deyla, jenž se představil skladbami pro trombón (Žabák a Teddy Trombone) s doprovodem klavíru. Za klavír usedl myslívský varhaník Petr Vopalecký. Již tradičním hostem byl pěvecký soubor nepomuckých učitelek a jejich dětí nazvaný Canto nepomucenum, který do programu zařadil kánony, starší i novější duchovní písně a v závěru i dvě písně s příslibem blížících se Vánoc. Paní profesorka Chaloupková nás potěšila skladbami Johanna Pachelbela, Bedřicha Antonína Wiedermanna, Léona Boëllmanna a Jakuba Jana Ryby, od jehož narození uplynulo 26. října právě 250 let.
Po skončení koncertu se všichni zúčastnění přesunuli ven na náves, kde zazněly dvě adventní písně v podání souboru Canto nepomucenum a poté byl slavnostně rozsvícen ozdobený strom. Jen chladné počasí nás přimělo urychlit příjemné popíjení kávy či svařeného vína a odebrat se do svých teplých domovů. Věřím, že s hřejivým pocitem v srdci. A za to děkujeme všem účinkujícím i všem přítomným. Za rok na shledanou.

Autor článku: Vopalecká Jana
Autor fotografií: Šulc Jaroslav