Do Myslíva přijela pohádka Tři veteráni 23.2.2019

Před kulturním domem v Myslívě se 23. února sešlo třicet pět masek a za doprovodu dvou skvělých harmonikářů procházely obcí.

Princezna Bosana si nesla svůj dlouhý nos a její tatínek král si marně lámal hlavu, kdo jí od toho maléru pomůže. „Moje žena Božena byla velmi krásná a Bosana je ještě krásnější, jenom potřebujeme najít ten pravý lék, který by ji zbavil té přebytečné okrasy“. Bědoval starý král. Spolu s nimi kráčeli tři mudrcové, snažili se krále přesvědčit, aby mlsná Bosanka už konečně snědla aspoň jedno zelené jablíčko, kterých sebou vezli plnou kárku. Pozvání do kláštera blaženosti od řeholních sester znělo celkem zajímavě. V programu lákavých nabídek převažovaly hlavně zahradnické práce, ale i jiné pozoruhodné činnosti. Skupina černochů, která k nám přicestovala z Německa, si navzdory našim překvapeným občanům, vybrala jako příhodnou a nejvýhodnější lokalitu naší obec Myslív. Židi se svojí známou kobylkou procestovali celý kraj, ale prodej se jim přesto nezdařil. Kominíčci spolu se svým vedoucím mistrem - kameramanem rozdávali čmouhy pro štěstí a kameraman vodník celý průvod vedl.
Slunečné a bezvětrné počasí přispělo k dobré pohodě celé této akce, která má svojí tradici už od roku 1892. Sbor dobrovolných hasičů děkuje všem maskám za jejich účast a občanům za jejich přízeň.