Do průvodu se vydaly i „zasloužilé“ matky s dětmi 19.2.2022

Navzdory silnému větru, vyšla od kulturního domu v Myslívě skupina v počtu třiceti šesti masek, doprovázená dvěma harmonikáři , dvěma muzikanty na vozembouch a „parádní maškarou“.

Kromě tradiční masky kobylky v doprovodu židů, bez které se neobejde žádné masopustní veselí, kráčely v průvodu dvě „zasloužilé“ matky se třemi dětmi. Matky se o děti pečlivě staraly a pravidelně je krmily. S veselou kapelou „band strejdy Vládka“ si všichni rádi zanotovali : „Z Opavy, z Opavy rychlík jede do Prahy“.
Z daleka k nám zavítal potulný flašinetář s rodinou, také zasloužilý výpravčí bývalých československých drah a žíznivý čmelák, neustále hledající nektarový květ, aby uhasil žízeň. Mezi zúčastněné se připojili i mladí skateboardisté, kteří si později zvolili jinou trasu. Je dobře, že židé neprodali svojí kobylku, a proto se na ni můžeme těšit i příští rok, že se opět zúčastní masopustního průvodu. Celá akce končila v pozdních odpoledních hodinách, ale zábava ještě pokračovala v místním pohostinství U Muklů. Pořadatelé byli spokojeni, že se i přes nepřízeň počasí vše vydařilo a děkují všem, kteří se vydali do průvodu a svojí účastí podpořili dlouholeté tradice, které je potřeba uchovat pro budoucí generace.

Autor článku: Marie Dajčová
Autor fotografií: Marie Dajčová