EX Myslív 2017

Prosluněný říjnový den, lákající spíše do přírody, přivedl zvídavé diváky do kulturního domu v Myslívě, kde se konal již dvacátý pátý ročník gastronomické výstavy EX Myslív.

Výstava byla uspořádána do několika kategorií:  Vepřové maso, zvěřina, drůbež, ryby, medové pečivo, cukrářské výrobky a výrobky z brambor.
Sešlo se zde  sto šedesát  profesionálně připravených výrobků, které  si přišlo prohlédnout  stovky příznivců dobrého jídla. Absolutní vítězkou v kategorii studené kuchyně se stala paní Marie Posavádová za výrobek „králík obr“ a z cukrářské kategorie za velmi aktuální „Babišovo hnízdo“, rovněž od  paní Marie Posavádové. 
Výstava obsahovala také zvláštní kategorii s názvem „neobyčejně z obyčejných brambor“, kde se sešlo velké množství  zhotovených výrobků. 
O vítězných produktech rozhodovali sami diváci formou vyplněných lístků. „Jsem tu poprvé a jsem úplně unesený“, popsal svoje pocity jeden z přítomných. Paní Jindřiška svoje nadšení vyjádřila slovy:
 „Nikde v kraji ani slíva, běžte ihned do Myslíva, 25 let EX se slaví, hodně štěstí, hodně zdraví“
Výstavu doplňovaly dary od sponzorů, které byly spolu se všemi ostatními výrobky slosovatelné  v tombole. Téměř každý účastník si odnesl domů nějakou výhru.
Tato vyjímečná akce naší vesnice, vznikla dle pamětníků v hospůdce „U Muklů“kvůli sporu, kdo má lepší okurky. Neustále se vyvíjela ve stále větší a dokonalejší výstavu, kterou by bylo škoda přerušit, neboť místní i okolní kuchařinky neustále překvapují svými nápady a tím podtrhují nevšednost této akce. 

Poděkování patří všem, kteří s láskou a fantazií upravili různé pokrmy, za věnovaný čas a za to, že svojí účastí podpořili kulturní dění v naší obci.
Těšíme se na vás při dalším  26 ročníku.

Autor článku: Marie Dajčová
Autor fotografií: Marie Dajčová