Masopust v Myslívě 18. 2. 2017

Třetí únorovou sobotu se opět po roce sešly masky u kulturního domu v Myslívě.

Průvod vedl policista spolu s muzikanty Miroslavem Maršíkem a Josefem Silovským.
Nechyběla ani „parádní maska“, tradiční kobylka se židy, kominíčci, uklízečky, opice a kašpárek. Až z daleké Tasmánie k nám v doprovodu dvou potápěčů připluly dvě chobotnice, želva kareta, královská medúza a mořská panna, které okolní diváky upozorňovaly na mizející krásu podmořského světa. Za unikátní výlov mořské panny získali potápěči 1. medaili, druhou medaili získali za výlov medúzy. Pestré pohoštění, které bylo pro masky před každým domem přichystáno, bylo vítanou změnou zvláště pro želvu a chobotnice, které nachází v moři jen igelitové tašky a jiný odpad.
Členové komise od firmy REKOKOLO BABY FET pro kontrolu komínů, kotlů a jiných spalovacích těles, udělovali řádné pokuty. Výjimkou nebyla ani pokuta, že z komína není vidět žádný dým, nebo že dotyčný občan pálí pouze ekologické palivo, nebo že mu to prostě nepálí. Rybáři chytili zlatou rybku, ale není známo, jestli jim splnila tři přání. Svatý Petr, který je vedl, držel nad nimi ochrannou ruku a dbal na regulérní odchyt rybiček.
Skupina trempů přispívala svým humorným vystoupením k veselé atmosféře všech přítomných masek i diváků. Místo k opečení vuřtů sice nenašli, ale v pravou chvíli podaná česneková polévka byla výhodnějším pokrmem. Masopustní odpoledne pokračovalo v místním pohostinství U Muklů, kde panovala i nadále skvělá atmosféra. „Tady je to ještě lepší, než v kulturním domě“, pochvalovali si hosté.
Sbor dobrovolných hasičů, který akci pořádal, byl spokojen, že tradice masopustního veselí se v Myslívě dodržuje a děkuje všem čtyřiceti osmi maskám za jejich účast.

Autor článku: Marie Dajčová
Autor fotografií: Marie Dajčová