Myslív Race 2018

Myslív Race 2018 - první ročník závodu.

Když Andrea Moravcová (toho času čerstvá novomanželka předsedy TJ Martina Moravce a velký příznivce Predator a Spartan Raců) přišla vloni na podzim s myšlenkou uspořádat myslívskou analogii podobného závodu, nikdo z celého výboru Sokola a ostatních organizátorů netušil, jak dlouhá a náročná cesta nás čeká.
Všichni místní ví, že v okolí Myslíva, Nehodíva a Polánky je nádherná příroda, většinou z kopce do kopce, což z ní dělá ideální terén pro vytrvalecký závod plný překážek. Nejdříve vznikla trasa, kterou jsme postupně, až do posledních hodin před startem, zaplňovali tu lehčími, tu těžšími a leckdy až vražednými překážkami. Původní záměr byl mít v závodě asi 30 překážek, ale kreativita některých našich kolegů byla nezastavitelná, takže finální počet překážek se ustálil někde kolem padesáti.
Organizační tým závodu složený hlavně z členů výboru TJ Sokol Myslív, doplněný o rodinné příslušníky a přátele zblízka i zdaleka se hlavně v posledních čtrnácti dnech vyšponoval k velkému výkonu a i když jsme jeli naplno až do posledních chvil, nakonec vše dobře dopadlo. Velké díky patří i těm, kteří ačkoliv nepatřili do nejužšího kroužku pořadatelů, na požádání přiložili ruku k dílu a pomohli tam, kde my jsme už nemohli. Jmenovitě děkujeme MUDr. Martině Kulové a Josefu Silovskému za zajištění zdravotního dohledu. Nakonec se do pořádání zapojila velká část vesnice a okolí .
Celou akci, která je na poměry Tělovýchovné jednoty až monstrózní, by nebylo možno uspořádat bez finanční a materiální podpory sponzorů, za kterou velmi děkujeme.
Jmenovitě děkujeme především Obci Myslív a společnostem DV-Trans s.r.o, DataExpert s.r.o, SYBO – trade s.r.o., KLAUS Timber a.s., KS-Europe s.r.o., ŠUMAVA TRANS KLATOVY s.r.o., HORNBACH BAUMARKT CS spol. s r.o., Salon Exclusive Prešovská, TZK Myslív a.s., ZOO Plzeň, p.o., Luděk Bláha, Bruml Petr -Vzduchotechnika, Lázně Lucaccino a Dlažby Moravec s.r.o.
Samotný závod proběhl víceméně hladce, komplikovaný jen v druhé půli závodu mužů silným deštěm. Každý z nás závodníků (hlavně z těch, kteří běželi takový závod poprvé) si prošel krizí, každého potrápila jiná překážka, ale všichni zúčastnění trať rychleji či pomaleji zdolali a v cíli jim kromě pocitu překonání sebe sama byla odměnou i parádní medaile. V dětské kategorii 8-11 let (20 účastníků) zvítězil Jaroslav Duraj (0:03:48), na děleném druhém a třetím místě se umístili Ondřej Reiniger a Šimon Majer (0:05:15). V kategorii dětí 12-15 (5 účastníků) zvítězil Filip Duraj (0:06:35), Matěj Záleský (0:08:36) a Ema Lokajíčková (0:08:38). Mezi ženami (28 účastnic) zvítězila Vendula Soukupová (1:00:10), následovaná Martinou Hladíkovou (1:16:23) a Marií Kušnírovou (1:17:09). Kategorii mužů (92 účastníků) ovládl Radim Červeňák v neuvěřitelném čase 0:47:57, druhé místo získal Jan Mareš (0:52:37) a třetí skončil Zdeněk Půček (0:53:37).
Děkujeme všem závodníkům za účast a zároveň je zveme na příští ročník Myslív RACE 2019.
Nakonec nezbývá než parafrázovat klasické rčení: „Myslív RACE 2018 je mrtev, ať žije Myslív RACE 2019!“

Galerie ze závodu jsou k nahlédnutí na:

Autor článku: J. Moravec