MYSLÍV RACE 2019

I druhý ročník extrémního, překážkového závodu Myslív Race je minulostí.

V loňském roce jsme si získali dobré renomé a závodu se letos zúčastnilo více než dvojnásobné množství závodníků (přes 280) v kategoriích děti 8-11 a 12-14, muži a ženy do a nad 40 let a v kategorii tříčlenných týmů. Závod byl kapacitně zcela naplněn. Kromě organizačního výboru se na přípravě podílela velká řada lidí z celé obce a okolí a i jim patří velký dík za bezproblémový průběh celé akce. Obrovský dík patří i sponzorům závodu (zde dej alespoň ty nejdůležitější), bez jejichž štědrosti bychom závod uspořádat nemohli. Stejně tak bychom chtěli poděkovat MUDr. M. Kulové a jejím kolegům, za zajištění zdravotní pomoci. Naštěstí kromě jednoho případu vyčerpání nemusela zasahovat.
Rádi bychom také ocenili férový přístup všech závodníků, kteří přes horké počasí poctivě překonávali jednotlivé překážky i hendikepy. A tím se dostáváme k medailistům jednotlivých kategorií. Na nejkratší trati v kategorii dětí 8-11 letzvítězil Ondřej Rudolf, následovaný Annou Valentovou a Petrem Dvořákem. Náročnější kategorii dětí 12-14 let ovládl Jaroslav Duraj, následovaný Bruno Albrechtem a Luckou Posavádovou. V kategoriích dospělých a týmů všichni absolvovali stejnou cca 7.5 km dlouhou trať s převýšením těsně pod 300 m. Vítězkou kategorie žen do 40 let se stala Hana Zimová (celkově 11.), za ní na druhém místě Vendula Soukupová a třetí skončila Barbora Stejskalová. V kategorii žen nad 40 let bylo pořadí Eva Karychová, Ludmila Lacinová a Šárka Baránková. Mezi muži do 40 let zvítězil Luboš Kočvara s parádním časem pod jednu hodinu, za ním v minimálním odstupu Radim Červeňák a na třetím místě Václav Černý. Kategorii mužů nad 40 let dominoval Josef Lacina (celkově 5.) na druhém místě Vojtěch Helcl a na třetím Miloš Brejcha. Vítězství v kategorii týmů ukořistil tým složený z Barbory Stejskalové, Venduly Soukupové a Josefa Laciny, ano neklame vás zrak, tito závodníci si trať střihli dvakrát. Druhý byl tým Zdeňka Půčka, Petra Třešňáka a Petra Štelbatského a třetí místo vybojoval domácí tým Martina Moravce, Michal Moravce a Tomáše Posaváda.
Děkujeme všem za účast a doufáme, že se jim závod Myslív Race 2019 líbil natolik aby se zúčastnili i třetího ročníku v příštím roce.
Obrovský dík patří i sponzorům závodu (Obec Myslív, DV-Trans s.r.o., Dlažby Moravec s.r.o., Oknamont Nepomuk s.r.o., DataExpert s.r.o., Georeal s.r.o., Unibrick s.r.o., Klaus Timber a. s., Hornbach, Salon Exclusive Prešovská, Sybo Trade, KS Europe), bez jejichž štědrosti bychom závod uspořádat nemohli

Autor článku: Jiří Moravec
Autor fotografií: Marie Dajčová