Myslívský masopust 19.2.2020 - školku vedla učitelka Šílená

V prosluněný sobotní den vyšlo z kulturního domu v Myslívě asi padesát masek.

Průvod vedla myslívská kapela spolu se členy dobrovolných hasičů. Za nimi kráčely děti z mateřské školky, vybavené batůšky se svačinkou. Svěřenou drobotinu vedla svérázná paní učitelka Mgr. Tonička Šílená, která si s proutkem v ruce věděla rady v každé situaci. Šikovní řemeslníci Pat a Mat si při opravách vždycky vystačili jen s lepenkou a svojí činnost zakončili zvoláním: „A je to“! K myslívskému masopustnímu průvodu patří již neodmyslitelně Židé, kteří se každoročně této akce zúčastňují. Především pan Josef Hora se svou kobylkou Jasnou, bez něho si už masopustní rej neumíme vůbec představit. Je dobře, že se Židům nepodařilo kobylku prodat, protože můžeme doufat, že se příští rok opět vydají do průvodu. Stejně jako kominíčci, kartářky, klauni, čmelák a hlouček mladých sportovců. Také čarodějnice, které přiletěly na netradičních dopravních prostředcích v impozantních kostýmech. Policejní inspektoři Očko a Nožička již spolu vyřešili několik kuriozních případů, týkajících se špatného parkování a několika kapesních krádeží. Uzavřené protokoly se chystali předat obvodnímu soudu města Myslív. Malá beruška, několikaměsíční účastnice průvodu, si s takovými starostmi hlavu nelámala a v klidu si hrála, stejně jako želvy Ninja .
Počasí účastníkům přálo a den zakončili v hospůdce U Muklů, kde poslechu hrála „ Kuzovská Zoufalka“