Obyvatelé v obci Myslív si připomněli květnové osvobození americkou armádou - 5.5.2022

Ve čtvrtek 5. května přijela do Myslíva Československá obrněná brigáda prezidenta Beneše.

Kolona vojenských historických vozidel zcela zaplnila místní náves a přihlížející diváci měli možnost si zblízka prohlédnout dobovou techniku, která přitahovala hlavně děti. Po zaznění americké a české hymny, připevnili muži brigády prezidenta Beneše věnec k pamětní desce na obecním úřadě. Po občerstvení pokračovali ve své cestě.
Květen je měsícem osvobození od největší války v historii lidstva, kdy zahynuly desítky milionů lidí. Tyto události si připomínáme s pietní úctou nad ztracenými životy a přejeme si, aby se válka už nikdy neopakovala.