Pochod naučnou stezkou - duben 2015

V sobotu 11. dubna se před obecním úřadem v Myslívě sešli účastníci 3.ročníku Pochodu naučnou stezkou Ladislava Stehlíka.

Příznivci přírody, chodci i cyklisti se mohli cestou, která vedla z Myslíva  přes  Polánku, Pohoří, Štipoklasy  až do Nehodíva, kochat  přírodou a užít si krásného jarního počasí. Součástí pochodu byl i výstup na kopec Štírka, kde v budoucnu vyroste rozhledna.
Mezi účastníky jsme přivítali vzácného hosta paní Blanku Stehlíkovou, dceru spisovatele, básníka a učitele Ladislava Stehlíka, po kterém nese stezka jméno. Dále pana Františka Šestáka, známého cyklistu, který se svým kamarádem Františkem Hejtmánkem podnikl náročnou výpravu na kole až na mys Finistere, pana ing. Šobra z MÚ Strakonice, který stál u zrodu výsadby jabloní,  redaktora  rozhlasu Plzeň a zároveň autora výstavy Edice Stín- Dominika Mačase. Výstava byla umístěna  v  prostorách obecního úřadu spolu s obrazy pana Václava Hlaváče a  obrazy L. Stehlíka Myslívsko v proměnách času, které  zde zůstanou pro zájemce  k nahlédnutí  po dobu 14 dnů.

Pochod končil v nehodívském  hostinci Pod Lipami, kde bylo účastníkům pochodu  poskytnuto  pohoštění. Všichni už se těší na příští ročník, na který se připravují malá překvapení. Všichni už se těší na příští ročník, na který se připravují malá překvapení.