Pouťové dny v Myslívě 2018

Oslavy pouti k Panně Marii Nanebevzaté byly zahájeny v pátek vernisáží, obsahující tři výstavy, umístěné v prostorách obecního úřadu.

První výstava nesla název „ Posledních sto let“ a tvořily jí fotografie z nejrůznějších oblastí života v našem regionu. Druhou výstavu připravilo sdružení výtvarníků Ateliéru K. Ve třetí výstavěpředstavila svojí práci paní Jana Pastyříková a pan Truchlý z Plánice. Program dále pokračoval na prostranství u kostela, kde vystoupilo kytarové duo Martin Cába a Eliška Dedková, dále sbor Canto nepomucenum, který při různých slavnostních příležitostech v Myslívě vystupuje a je zde velmi oblíben. Tento sbor vystoupil také v červenci letošního roku v litevském městě Anykščai. V letním podvečeru se diváci zaposlouchali do písní různých žánrů a užívali si zde příjemné chvíle, umocněné celkovou pohodovou atmosférou. Sobotní odpoledne se neslo ve sportovním duchu. Na myslívském hřišti byly pro děti připraveny různé disciplíny, ve kterých se mohly pěkně vyřádit. Přítomní diváci již netrpělivě očekávali vystoupení místních žen, které opět nacvičily v pořadí již třetí spartakiádu. Za jejich snahu a krásné vystoupení byly odměněny velkým potleskem.
Přibližně v 16 hodin bylo zahájeno fotbalové utkání Sokol Myslív a Sokol Milčice, který skončil výhrou 2: 1 pro Myslív. Od 20 hodin pokračovalo kulturní vyžití taneční zábavou, kde k tanci a poslechu zahrála kapela Zenit. Pro poutníky začala neděle slavnostní mší svatou v kostele Nanebevzetí Panny Marie. V centru obce stály stánky s tradičními lidovými řemesly a na farské zahradě mohli zájemci navštívit pouťové atrakce. Výstavy na obecním úřadě bylo možné shlédnout během celého víkendu.
Členové Sokola Myslív si v těchto dnech připomněli čtyřicáté páté výročí založení této organizace. Spolu se členy kulturní komise v Myslívě byli spokojeni, že se pouťové dny vydařily.