Přijeli k nám Alexandrovci 2015

Již od roku 1892 se v Myslívě dodržuje krásná tradice, kterou je masopustní průvod obcí. V sobotu na svatého Valentýna se masky sešly v kulturním domě a odtud vykročili známou trasou.

Průvod s padesáti maskami vedl policista a dva pořadatelé SDH spolu s kapelou  a „parádní maškarou.“ Za nimi kráčelo několik Amorků, kteří  ke svatému  Valentýnu  jednoznačně patří. Ostrými šípy měli namířeno rovnou do srdce zamilovaných. Až z daleké Rusi k nám zavítal pěvecký  sbor Alexandrovci.  Jejich vyjímečný a temperamentní projev se v davu nedal přeslechnout.
„Bylinky a koření, kupte koření na každé bolení“, volala bába kořenářka v doprovodu medvěda.
„Nejlepším lékem je zdravá příroda, chraňte náš les,“upozorňoval datel s liškou, s muchomůrkami a s kráčejícími stromky. V jejich blízkosti poletoval  čmelák hledajíc vhodný nektar. Židi se opět pokoušeli prodat svojí hladovou kobylku, ale neúspěšně. Cikánky jim předpověděly, že příští rok by jim obchod mohl vyjít. S tím vůbec nesouhlasil čert, který celou situaci sledoval a pečlivě hlídal každou hříšnou duši, ale čarodějnice se mu jeho plány snažily  překazit.
Ihned  přispěchali kominíčci aby udělali každému čmouhu pro štěstí.

Průvod končil v pozdních odpoledních hodinách, ale zábava pokračovala v kulturním domě, kde k tanci a poslechu hrála skupina Karel.

 

Autor článku: Marie Dajčová
Autor fotografií: Marie Dajčová